DERBI SERIE A

U derbiju 26. kola Serije A nogometaši Juventusa pobijedili su Milan na San Siru s 2-0 i dodatno povećali prednost na ljestvici...

Istina, ove se sezone dvoboj između Milana i Juventusa teško može nazvati derbijem budući da su ''rossoneri'' tek na devetom mjestu, a i uoči utakmice su imali više od 30 bodova zaostatka za ''starom damom''. Ta je razlika došla na vidjelo i u nedjelju iako se ne može reći da Milan nije imao svojih prilika, pa čak i više udaraca na gol.

No, Juventus je bio taj koji je zabijao. Gosti su u 44. minuti lijepo kombinirali u šesnaestercu, a u završnici akcije je Stephan Lichtsteiner pronašao Fernanda Llorentea kojem nije bilo teško zabiti s pet metara nakon što je domaći vratar Christian Abbiati ispao iz igre. Za 2-0 je u 68. minuti zabio Carlos Tevez sjajnim udarcem s više od 20 metara, uz pomoć prečke. Argentincu je to 15. gol kojim je preuzeo prvo mjesto na ljestvici strijelaca.

Za Juventus je ovo već 18. utakmica zaredom u Seriji A u kojoj nije poražen. Na vrhu ljestvice sada ima 11 bodova više od Rome koja je, istina, odigrala utakmicu manje.

AC Milan 0-2 Juventus - Highlights by Goals_Arena

U drugoj utakmici nedjeljne večeri Lazio je u Firenci pobijedio Fiorentinu s 1-0, a jedini je strijelac već u petoj minuti bio Lorik Cana. U domaćem sastavu nije bilo ozlijeđenog Ante Rebića.

Napoli je na gostovanju kod 18-plasiranog Livorna odigrao samo 1-1 Propustio je tako napuljski sastav primaknuti se Romi na četiri boda zaostatka budući da su Rimljani u jučerašnjem derbiju odigrali 0-0 protiv Intera.

Oba su gola postignuta u prvom dijelu. Poveo je Napoli golom Driesa Mertensa iz jedanaesterca koji je prethodno izborio Goran Pandev, da bi se gol za konačnih 1-1 pripisao španjolskom vrataru gostujućeg sastava Pepeu Reini.

Josip Radošević odgledao je susret s klupe za Napolijeve pričuve.