FA KUP

Engleski klubovi u nedjelju su nastavili s odigravanjem 3. kola FA kupa, a u akciji je bio velik broj premierligaša. Još smo jednom vidjeli kakva uzbuđenja donosi najstarije nogometno natjecanje na svijetu.

Čak tri su premierligaša do prolaza protiv niželigaša došla u posljednjim minutama dvoboja. Sheffield Wednesday je poveo na Etihadu gdje Manchester City više od sat vremena nije uputio udarac u okvir, ali ga je s dva gola ipak slomio James Milner, autor pobjedonosnog pogotka u prvoj minuti nadoknade. Christian Benteke zabio je u 89. za pobjedu Aston Ville protiv Blackpoola, a Stephen Ireland dva u preokretu Stokea protiv Wrexhama, momčadi 95 mjesta ispod Pottersa u engleskoj nogometnoj piramidi. Gosti su pred čak 5.000 svojih navijača vodili do 80. minute...

All Goals - Manchester City 2-1 Sheffield... by pewdiepieofficia

Golčina Andera Herrere u 63. minuti sa 20 metara dovela je Manchester United u prednost u gostima kod Yeovila, posljednjeplasiranog engleskog trećeligaša, a pobjedu je potvrdio Angel di Maria tek u 90. Chelsea je tek nešto kraće lomio otpor Watforda, koji je na Stamford Bridge stigao s čak 6.000 svojih fanova. Bravu drugoligaša u 58. minuti lijepim pogotkom otključao je Willian, a potom su se u strijelce upisali i Remy i Zouma.

Ander Herrera Goal - Yeovil Town vs Manchester... by FootballFC

Alan Pardew je upisao sjajan trijumf u svom debiju na klupi Crystal Palacea. Kod petoligaša Dovera Orlovi su slavili sa 4:0, a junak je s dva pogotka u prvom dijelu bio obrambeni igrač Scott Dann. U reprizi finala FA kupa iz 1973. Sunderland je s identičnih 1:0 kao i prije 42 godine svladao Leeds, a pravu pljusku primili su Harry Redknapp i njegov QPR. Polufinalist ovosezonskog Liga kupa, trećeligaš Sheffield United, u Londonu je sa 3:0 svladao momčad u čijem kadru nije bilo Nike Kranjčara. U biti, ništa novo kod Rangersa, oni su od 2002. ukupno u ovom natjecanju uspjeli dobiti samo dva dvoboja. Southampton i Ipswich igrat će ponovljenu utakmicu nakon 1:1 u prvoj.

Arsenal bio bolji od Hull Cityja 2-0 golovima Pera Mertesackera (20) i Alexisa Sancheza (82). Nikica Jelavić nije bio u konkurenciji za utakmicu...

REZULTATI 3. KOLA:

Cardiff - Colchester 3:1, Milton Keynes - Chesterfield 0:1, Dover - Crystal P. 0:4, Sunderland - Leeds 1:0, QPR - Sheffield U. 0:3, Southampton- Ipswich 1:1, Stoke - Wrexham 3:1, Manchester City - Sheffield W. 2:1, Aston Villa - Blackpool 1:0, Yeovil - Manchester Utd. 0:2, Chelsea - Watford 3:0, Arsenal - Hull 2-0

07. svibanj 2024 06:05