BITKA ZA GAGARINOV TROFEJ

Drama u finalu: Lev sredio Metalurg i izborio majstoricu

Damir Krajac / CROPIX

Hokejaši Leva iz Praga, koji su eliminirali zagrebački Medveščak, u šestoj utakmici finala doigravanja KHL lige u ponedjeljak su na domaćem terenu u produžetku svladali Metalurg iz Magnitogorska sa 5-4 (2-1, 1-3, 1-0/1-0), te su poravnali rezultat u pobjedama na 3-3.

Metalurg je bio blizu osvajanja naslova, vodio je 4-3, ali dvije minute i 21 sekundu prije kraja susreta Mikko Maenpaa je donio izjednačenje Levu, pogodivši za 4-4. U produžetku nakon tri minute i 53 sekunde igre Nathan Oystrick zabio je za pobjedu Leva 5-4.

Za Lev strijelci su bili Justin Azevedo (13:53), Martin Ševc (19:09), Ryan O'Byrne (27:58), Mikko Maenpaa (57:39) i Nathan Oystrick (63:53), a za Metalurg su zabijali Sergej Mozjakin (09:47), Mihail Junkov (22:35), Chris Lee (24:55) te Francis Pare (38:41).

Sedma, odlučujuća utakmica, igrat će se u srijedu u Magnitogorsku.

29. travanj 2024 13:16