EP U STRELJAŠTVU

Ekipno srebro za Hrvatsku

Damir Glibušić / Cropix

Hrvatska je osvojila i treću medalju na Europskom prvenstvu u streljaštvu koje se održava u talijanskoj Bresciji. Naše su seniorke osvojile ekipno srebro u gađanju zračnom puškom.

Ostvarile su naše djevojke ukupno 1186 krugova, od toga Snježana Pejčić 397, Suzana Cimbal Špirelja 395, a Sandra Vitez 394. Zaostale su samo za nedodirljivim Njemicama koje su pogodile 1192 kruga, dok su na trećem mjestu završile Čehinje s dva kruga manje od naše reprezentacije.

Isti je uspjeh hrvatska ekipa postigla i prije dvije godine na Europskom prvenstvu u Pragu.

Uza sve to, sa spomenutih 397 krugova Snježana Pejčić je zauzela sedmo mjesto u kvalifikacijama i plasirala se u kasniji pojedinačni finale discipline u kojoj je prije dvije godine bila europska prvakinja, a prije tri brončana na Olimpijskim igrama u Pekingu.

Podsjetimo, prijašnjih je dana Tanja Perec osvojila juniorsko zlato u zračnoj puški, a naše su juniorke uzele i ekipnu broncu u zračnom pištolju.

Europsko prvenstvo u streljaštvu, Brescia:

10 metara zračna puška, seniorke, ekipni finale:

1. Njemačka 1192 kruga

2. Hrvatska (Pejčić, Cimbal Špirelja, Vitez) 1186

3. Češka 1184

Snježana Pejčić osma pojedinačno

Brončana hrvatska olimpijka Snježana Pejčić zauzela je osmo mjesto u finalu gađanja zračnom puškom na Europskom prvenstvu u streljaštvu u Bresciji.

U disciplini u kojoj je prije dvije godine bila europska prvakinja, a godinu ranije i treća na Olimpijskim igrama u Pekingu, 28-godišnja Riječanka ovom prilikom nije mogla do medalje. U kvalifikacijama je bila sedma s pogođenih 397 krugova, da bi u finalu u deset dodatnih pokušaja osvojila 101.4 boda. Ukupno je završila natjecanje s ostvarenih 498.4 krugova što joj je donijelo osmo mjesto, posljednje u finalu.

Dan je za Pejčić ipak bio dobar jer je ranije, podsjetimo, zajedno sa Suzanom Cimbal Špirelja i Sandrom Vitez donijela Hrvatskoj ekipno srebro.

Zlato je u pojedinačnoj konkurenciji pripalo Njemici Sonji Pfeilschifter.