ŠPANJOLCIMA BRONCA

HRVATSKA - ŠPANJOLSKA 28-29 Kauboji bez medalje, Vori: 'Ispraznili smo se protiv Danaca'

Slažete li se izbornikom Golužom da je 4. mjesto veliki rezultat? GLASUJTE U NAŠOJ ANKETI

Hrvatski rukometaši nisu smogli dovoljno snage, mentalne i fizičke i nisu se vratili nakon poraza u polufinalu od Danske te su poraženi i u utakmici za treće mjesto protiv Španjolske 28-29. Osvojili su time četvrto mjesto nakon tri brončana odličja u nizu na velikim natjecanjima. Dolaskom Slavka Goluže na kormilo reprezentacija hrvatski je rukomet ušao u 'brončano doba' (ili nešto gore od toga).

Najprije na SP-u u Švedskoj 2011. peto mjesto, zatim bronce u Beogradu, Londonu, Barceloni i Herningu, to je naš učinak na pet zadnjih velikih natjecanja otkad je s klupe otišao zlatni i srebrni Lino Červar.

Španjolci su u utakmicu ušli za nijansu bolje, vodili su od starta za pogodak, naši su stizali i nisu dali da im suparnik pobjegne. No, nakon samo petnaestak minuta, Goluža je bio primoran mijenjati, najprije je pozvao rani time-out, a zatim i na vratima zamijenio Alilovića Losertom. Mirko opet nije 'funkcionirao' onako kako bi morao, uostalom, priznao je da mu ne ide već nakon polufinala. Nažalost, ni 'hladni' Losert nije odmah mogao reagirati na najbolji način. Napad nam nikako nije uspijevao osigurati protičnost lopte te je većina poteza bila rezervirana za solo akcije Domagoja Duvnjaka. Nažalost, na prvenstvu odlični Zlatko Horvat zapucao je sedmerac, no odmah se ispravio s krila. Također nažalost, Duvnjak je morao previše solirati pa mu je Sierra skinuo nekoliko udaraca. Indisponiranog Kopljara također je vrlo brzo zamijenio Buntić te je i on odmah zabio jednom pa drugi i treći puta za izjednačenje. Bilo je to ono što je trebalo našima jer su Španjolci sa 11-8 gadno zaprijetili.

Ta 3-0 serija naših ipak nije donijela željeno, Španjolci su istom mjerom uzvratili i opet otišli na tri plusa, Canellas je bio nezaustavljiv, a Sierra je u nizu obranio četiri udarca Horvatu, Duvnjaku i Sliškoviću. Na odmoru s tri minusa sigurno nije bilo ugodno, moralo se opet nešto mijenjati iako su Golužine ruke u potpunosti vezane bez prave zamjene za Duvnjaka i neraspoloženog Alilovića te obranekoja nije bila na nivou kakav se očekuje tuče li se za odličje.

Nažalost, i u nastavku Španjolci su potpuno kontrolirali igru, odrezali su Vorija na crti koji jedva da je dobio koju loptu. Isključenje Virana i dvije minute igrača više uz dva realizirana Čupićeva sedmerca opet su nas približila suparniku, no onda je i Musa morao na dvije minute van i to dvaput zaredom. Duvnjak je i dalje vukao u oba pravca, “hajmo, hajmo…” poticao suigrače iako je vidljivo bio na rubu snaga. Kako bi mu tu kao podrška dobro došao stari Ivano Balić za svojih 15-ak minuta po utakmici.

Nažalost, u toj bici dvaju umornih divova Španjolci su odžali prednost do kraja, ma kako je naši pokušavali stići. Najviše se puštalo, iako se znalo da je Španjolcima to najveće oružje, preko Aguinagaldean na crti. Kod samo gola minusa 26-27 dobili smo igrača više, no do preokreta nije došlo. Kad je Duvnjak dobio dvije minute isključenja, bio je kraj.

Ne treba, dakako, sumnjati da su dečki dali sve od sebe kako su i obećali da će se 'baciti na glavu', no već je i nakon sedam utakmica u osmoj nestalo snage. Bit će bolje dogodine u Katru na SP-u.

Goluža: Ponosan sam na dečke, ostvarili smo velik rezultat

Nakon utakmice izbornik Slavko Goluža bio je zadovoljan ukupnom predstavom Kauboja u Danskoj.

- Ponosan sam na svoje dečke, ponosan sam što smo se po četvrti put borili za postolje, ali ovog puta nije išlo. Teško je sada reći nešto pametno dok je glava još vruća. Da smo odigrali brže koju polukontru ili malo bolje stajali u obrani možda bi rezultat bio drugačiji. Ali, ne trebamo plakati, ostvarili smo velik rezultat.

HRVATSKA - ŠPANJOLSKA 28-29

HRVATSKA: Alilović, Horvat, Kopljar, Vori, Duvnjak, Bičanić, Štrlek, Losert, Ninčević, Čupić, Musa, Gojun, Slišković, Vuković, Valčić, Buntić.

ŠPANJOLSKA: Sierra, Tomas, Maqueda, Agulnagalde, Entrrerios, Canellas, Rivera, Perez, Andreu, A. Garcia, Rocas, Morros, Sarmlento, Ugalde, Guardiola, Gurbindo.

KRAJ UTAKMICE

28-29 Canellas zabija za Španjolsku, Vori za Hrvatsku

27-28 Agulnagalde zabija za Španjolsku, a Duvnjak za Hrvatsku

26-27 Duvnjak topovskim udarcem s desetak metara zabija novi pogodak za Hrvatsku

18-20 Vori zabija za Hrvatsku, a Maqueda za Španjolsku

17-19 Hrvatska je s igračem manje dvije minute, a Agulnagalde zabija novi pogodak za Španjolsku

17-18 Novi realizirani sedmerac Čupića

16-18 Čupić zabija iz sedmerca nakon prekršaja na Voriju

15-18 Rocas zabija iz kontre

15-17 - Duvnjak smanjuje zaostatak Hrvatske

14-17 - Morros zabija s krila

14-16 Štrlek smanjuje na dva zaostatka