RONALDO TREĆI

Manuel Neuer i Serena Williams najbolji u izboru AIPS-a

Vratar njemačke nogometne reprezentacije i Bayerna Manuel Neuer, te američka tenisačica Serena Williams proglašeni su najboljim sportašima svijeta u 2014. godini u izboru Međunarodnog udruženja sportskih novinara (AIPS).

Neuer je u izboru novinara iz 91 zemlje svijeta pobijedio sa 601 bodom. Na drugom mjestu je švicarski tenisač Roger Federer sa 537 bodova, a treći je portugalski nogometaš Cristiano Ronaldo sa 518 bodova.

U ženskoj konkurenciji slavila je američka tenisačica Serena Williams sa 843 boda, drugo mjesto pripalo je bjeloruskoj biatlonki Darji Domarčevoj (483), dok je treća bila norveška skijašica-trkačica Marit Bjorgen (473).

Neuer je u protekloj godini s reprezentacijom osvojio naslov svjetskog prvaka u Brazilu, te nagradu za najboljeg vratara World Cupa. U dresu Bayerna je osvojio dvostruku krunu, prvenstvo i kup. Serena Williams je tijekom 2014. osvojila sedam turnira pri čemu US Open, te završni Masters.

Za najbolju momčad izabrani su svjetski nogometni prvaci Nijemci ispred klupskog prvaka Europe Real Madrida, te švicarske Davis Cup reprezentacije.

Novinari su birali i najbolje organizirano natjecanje, a prvo mjesto pripalo je svjetskom nogometnom prvenstvu u Brazilu ispred Zimskih olimpijskih igara u Sočiju i teniskog Grand Slam turnira Wimbledona.