POVRATAK NA STAZU

Massa se prvi put utrkivao nakon nesreće

AP

Brazilski pilot talijanske F1-momčadi Ferrarija, Felipe Massa (28), zauzeo je treće mjesto u karting-utrci, prvom natjecanju nakon teške i za život opasne nesreće koju je proživio 25. srpnja u Budimpešti.

Dogodilo se to u brazilskom Florianopolisu, u karting-utrci koju tradicionalno, već petu godinu zaredom, organizira u domovini u dobrotvorne svrhe. Utrku International Challenge of the Starts, u kojoj sudjeluju poznati natjecatelji iz autosporta, Massa je završio na trećem mjestu, nakon što je u utrku startao 11. po redu.

- Sjajan je osjećaj ponovno se utrkivati. Osjećam se sto posto spreman i jedva čekam ponovno nastupiti - rekao je Brazilac.

Pobjednik revijalnog natjecanja, koje traje 30 minuta na stazi koju je dizajnirao baš Massa, bio je 40-godišnji Nijemac Michael Schumacher.

28. travanj 2024 19:12