PRAVI DEBAKL

Težak poraz Podravke od poluamaterki

Robert Šoštarić / Cropix

TRONDHEIM - Podravka Vegeta, bez Penezić, u 4. kolu A grupe Lige prvakinja izgubila je u Trondheimu od domaćeg Byaasena 34-23 (18-13). U rukometu takvi rezultati nisu iznenađujući, ali je za osudu način kako su Koprivničanke izgubile.

Naime, kod Podravke Vegete donekle prolaznu ocjenu zaslužuju Tatari, Pasičnik i Jelčić, sve druge - katastrofa. Ispod svake razine. Za to ne treba izvlačiti nekakvo ''kaotično'' stanje kod sponzoru, niti ostale ''bedove'' jer niti je kaotično, niti to ima veze s pristupom utakmicama. Ima veze samo to što su se profesionalke osramotile kod norveških poluamaterki.

Trondheim na sjeverozapadu Norveške četvrti je grad po veličini, treća regija, (Byaasen je gradska četvrt) 150.000 stanovnika, 30.000 studenata, 35 rukometnih igrališta u dvoranama, a u Sportskom centru Trondheim Spektrum ih je pet.

Penezić je bila prijavljena, ali tek za ''plašenje'' domaćina, jer je utakmicu promatrala s klupe. Pokazalo se: veliki hendikep za Koprivničanke. Prva Podravkina postava Jelčić, Gaće, Zebić, Šerić, Pasičnik, Petković, Kožnjak nije se proslavila: u prvih pet minuta 5-0 za Byaasen. Nakon Zovkove minute odmora, umjesto Pasičnik ušla je Tatari, igra se ubrzala, pa sada Byaasen nije zabio gol šest minuta.

No, nakon 5-4 Byassen je uglavnom stvarao razliku, zahvaljujući ponajviše obranama prve njegove golmanice Grimsboe, koja nije branila u Koprivnici. Iz toga su proizlazile maštovite norveške kontre i krasna igra, baš za gledatelja. Golmanica je obranila puno niskih lopti. A Zovko je na treningu u subotu inzistirao na visokim loptama. Nakon svega, potpuno je jasno da Podravka Vegeta nije ista s Penezić ili bez nje. Ostale su igrale na rubu blamaže, a najgore je bilo kad se pivot ili krilo odluči pucati izvana bez zaleta.

U drugom poluvremenu Zovko je stavio Čović na pivota, Lovrak na lijevo krilo, ali s njom baš ništa nije išlo. Prve dvije prigode Lovrak je promašila, a golmanica Grimsboe nakupila još tri obrane na onih 15 iz 1. poluvremena, a pridodala je i sedmerac, a na semaforu je u 35. minuti stajalo 20-14. Nastavila se i loša igra u obrani, jedino je Jelčić bila na visini zadatka, ali nije mogla braniti kontre koje Koprivničanke nisu ni pokušavale spriječiti, a poslije se pokazalo - ni odigrati! O dodavanju na crtu da i ne govorimo.

U 40-oj minuti 23-16, u 46. 25-19, Grimsboe 23 obrane, Jelčić 12. Od 49. minute na golu je Žderić, a na semaforu 27-20, pa 28-20, nakon čega Zovko zove ''time out''. Vratila se Jelčić. Uzalud, u 54. minuti je 30-21, onda i 31-21, pa 32-31, 33-21 i konačnih 34-23. Velikih, ružnih za Podravku. ''Iskupljenje'' može doći u siječnju u utakmici s Lepizigom kod kuće.

U drugoj utakmici Leipzig - Viborg 20-20. Vodi Viborg s 5, drugi je Byasen, a treća Podravka Vegeta s 4, četvrti je Leipzig 3.

BYAASEN - PODRAVKA VEGETA 34-23 (18-13)

BYAASEN - Dvorana Trondheim Spektrum.

Gledatelja: 1200. Sutkinje: Tetyana Rakytina i Iryina Tkachuk (obje Ukrajina); delegat EHF-a: Kjartan K. Steinbach (Island).

BYASEN: Grimsboe (25+1), Furunes (-); Frafjord 4, Wibe 1, Snorroeggen 2, Haarsker 1, Lorentsen 1, Haukens, Alstad 4, Henriksen, Svestad 4, Toumi 4, Zamorska 4(1), Herrem 6.

PODRAVKA VEGETA: Žderić (0+-), Jelčić (14+0); Čović, Vukojević, Kožnjak 2, Petković, Lovrak, Gaće 2, Zebić 2, Poljak 1, Šerić 1, Pasičnik 8(7), Tatari 7(1), Penezić.

SEDMERCI: Byaasen 1(1), Podravka Vegeta 8(7). ISKLJUČENJA: Byaasen 2 minute (Toumi), Podravka Vegeta 8 minuta (Petković 2+2, Šerić i pasičnik po 2). IGRAČICA UTAKMICE: Kari AAlvik Grimsboe (Byaasen).