Predavanje ‘Od planine do rijeke – Kukci kao indikatori staništa u ekološkoj mreži‘ održat će se u četvrtak, 5. veljače u 18 sati u Gradskoj knjižnici Krapina.
Predavači Boris Lauš i Luka Petrokov podijelit će rezultate i iskustva s terenskog istraživanja alpske strizibube (??????? ??????), velike četveropjege cvilidrete (??????? ????????) i gorskog potočara (????????????? ?????) u područjima ekološke mreže HR2000371 – vršni dio Ivančice i HR2001115 Strahinjčica te kiseličinog vatrenog plavca (??????? ??????) na području ekološke mreže HR2001348 – Dolina Sutle kod Razvora.
Predavanje organiziraju Javna ustanova Zagorje Zeleno, Udruga Hyla i Gradska knjižnica Krapina. Udruga Hyla neprofitna je organizacija koja zapošljava znanstvenike i stručnjake s raznih polja biologije s ciljem vrednovanja, očuvanja te zaštite prirode i bioraznolikosti, a posebice vodozemaca i gmazova te kornjaša, leptira i vretenaca.
Za sudjelovanje u komentarima je potrebna prijava, odnosno registracija ako još nemaš korisnički profil....