Muškarac je u Dardi htio upucati psa puškom za uspavljivanje, ali je promašio i pogodio drugog čovjeka. Sve to epilog će dobiti u državnim institucijama, jer će zbog krivog ciljanja 39-godišnji počinitelj biti prijavljen Općinskom državnom odvjetništvu u Osijeku.
- Kriminalističkim istraživanjem policijskih službenika Policijske postaje Beli Manastir utvrđeno je postojanje osnovane sumnje da je 39-godišnjak počinio kazneno djelo dovođenja u opasnost života i imovine općeopasnom radnjom ili sredstvom, počinjeno na štetu 41-godišnjaka.
Naime, sumnjiči ga se da je 25. rujna oko 8.45 sati u Dardi neoprezno pucao u psa puškom za uspavljivanje te je promašio životinju, a pogodio 41-godišnjaka u rame, koji se tog trenutka nalazio u blizini - izvijestili su iz Policijske uprave osječko-baranjske.
No, u Općini Darda tvrde da se to nije tako dogodilo. Antonio Branilović, pročelnik Jedinstvenog upravnog odjela Općine Darda, rekao je za SiB.hr da je nemoguće da je došlo do ranjavanja na opisani način.
- Sudski postupak pokazat će što se dogodilo, no sigurno nije bilo na taj način. Nema smisla, jer je to tehnički nemoguće - zaključuje Branilović, dajući do znanja da je riječ o slučaju koji je prije nekoliko dana podigao pravu prašinu na društvenim mrežama.
Naime, tada je jedna mještanka Darde vidjela komunalnog redara s puškom i reagirala na društvenim mrežama. No tada su iz Općine poručili da nije bila klasična, već puška za omamljivanje te da je bila riječ o navodno agresivnom psu lutalici koji već duže uznemirava mještane.
Za sudjelovanje u komentarima je potrebna prijava, odnosno registracija ako još nemaš korisnički profil....