Kopilot Andreas Lubitz imao je opsesiju s Francuskim Alpama i često je znao zmajem znao letjeti iznad planina među koje je u utorak srušio zrakoplov Germanwingsa i u svoje samoubojstvo povukao još 149 duša, javljaju strani mediji.
Lubitz je još od malena sanjao postati pilotom i vrlo je često s roditeljima posjećivao jedriličarski klub koji se nalazi samo 50ak kilometara od mjesta gdje je srušio Airbus A320.
Na letovima zmajem prolazio je iznad provincije u južnim francuskim Alpama, a tamo je i položio tečaj za jedriličara. Bio je vrlo strastven oko Alpa i, ono najvažnije, upoznat s područjem na koje će, mnogo godina kasnije, okončati let Germanwingsa iz Barcelone za Düsseldorf.
- Bio je vrlo strastven oko Alpa, gotovo opsjednut. Sudjelovao je u tečajevima jedrenja s moj...
Za sudjelovanje u komentarima je potrebna prijava, odnosno registracija ako još nemaš korisnički profil....