NA SUĐENJU STOLJEĆA SVJEDOČIO KLJUČNI SVJEDOK

'OD BARIŠIĆA SAM DOBIO 300.000 EURA ZA BMW' Robert Ježić teško optužio Sanadera!

Šef Fonda Vinko Mladineo insistirao je na suradnji s tvtkom Fimi media, ističući da je riječ o 'višoj politici'
 Damjan Tadić / CROPIX
Šef Fonda Vinko Mladineo insistirao je na suradnji s tvtkom Fimi media, ističući da je riječ o 'višoj politici'

NOVO 14:20 - Bivši vlasnik Diokija i ključni svjedok protiv Ive Sanadera u slučaju primanja mita od mađarskog MOL-a, Robert Ježić, danas je na suđenju u slučaju Fimi media posvjedočio da je od tadašnjeg HDZ-ova rizničara Mladena Barišića dobio više od 300 tisuća eura u gotovini kako bi iz inozemstva uplatio luksuzni premijerov BMW.

"Rečeno je da je bila osjetljiva politička situacija i da treba na brzinu reagirati. Nisam duboko ulazio u razjašnjavanja, no shvatio sam da nisu željeli da se vidi kako je vozilo plaćeno iz Hrvatske", kazao je Ježić svjedočeći na suđenju bivšem premijeru i njegovoj nekadašnjoj stranci.

Prisjetio se da su ga zbog Sanaderova BMW-a na sastanak u jednom zagrebačkom restoranu pozvali Barišić i uvoznik BMW-a Zlatko Tomić.

Kako se isprva...

Želite li dopuniti temu ili prijaviti pogrešku u tekstu?
06. prosinac 2025 15:34