NEPRAVOMOĆNA ODLUKA

Osumnjičeni u aferi ‘Vjetroelektrane‘ ostaju u pritvoru, sudac prihvatio ponuđeno jamstvo

USKOK ima pravo na žalbu, a ako ona bude odbijena Bašić i Stipić morat će isplatiti obećanu svotu te će se braniti sa slobode
 Goran Mehkek/Cropix
USKOK ima pravo na žalbu, a ako ona bude odbijena Bašić i Stipić morat će isplatiti obećanu svotu te će se braniti sa slobode

Sudac istrage Županijskog suda prihvatio je u četvrtak ponovno ponuđeno jamstvo optuženika iz afere ''Vjetroelektrane'' Milenka Bašića i Drage Stipića, ali njih dvojica ostaju u pritvoru jer je riječ o nepravomoćnoj odluci na koju Uskok ima pravo žalbe.

Ukoliko Uskokova žalba bude odbijena i sud donese pravomoćnu odluku o jamčevini u nekretninama i novcu, Bašić i Stipić morat će upisati hipoteku i isplatiti obećanu svotu nakon čega će biti pušteni da se brane sa slobode.

Bašić je u nekretninama i novcu, kako se doznaje, ponudio 11 milijuna kuna, a Stipić ukupno 8,5 milijuna kuna. Jamčevina im je odobrena i ranije, ali je tu odluku suca istrage ukinulo izvanraspravno vijeće Županijskog suda.

Riječ je o dvojici osumnjičenika koji su bili u bijegu u BiH od pokretanj...

Želite li dopuniti temu ili prijaviti pogrešku u tekstu?
05. prosinac 2025 18:58