SUĐENJE BLAŽU PETROVIĆU

OTKRIVENO TKO JE DONIO 9,6 MILIJUNA KUNA BANKARICI MARIJA MAMIĆA Kovčeg s novcem donijeli vlasnik luksuznog kompleksa u Zagrebu i naš poduzetnik

Kazneni postupak u slučaju Morovnik protiv Blaža Petrovića i Vesne Kvartuč ušao je u završnu fazu
Robert Brus, Miro Vrlja i Mirjana Petrović unose u Hypo banku torbu sa 9,6 milijuna kuna. Ispred njih hodaju dvojica nepoznatih muškaraca (lijevo); Mirsad Dročić dolazi u banku te s računa podiže novac (desno)
Kazneni postupak u slučaju Morovnik protiv Blaža Petrovića i Vesne Kvartuč ušao je u završnu fazu

Nepoznate osobe koje su 6. svibnja 2009. u pratnji supruge Blaža Petrovića, Mirjane, u poslovnicu Hypo banke u Dubravi donijele kovčeg sa 9,6 milijuna kuna, a čije je prisvajanje bilo inkriminirano Petroviću, su vlasnik luksuznoga kompleksa Kvaternik Plaza Miro Vrlja te poduzetnik Robert Brus.

Nadzorne kamere

Identitet dvojice muškaraca, koji je usprkos činjenici da je od pokretanja postupka prošlo punih osam godina, dosad bio enigma i za policiju i Državno odvjetništvo i sud, nedavno je otkrila obrana samoga Blaža Petrovića, a nakon što su na suđenju pregledane snimke nadzornih kamera iz banke, na kojima se vidi kako Petrovićeva supruga u banku ulazi s dvojicom muškaraca, od kojih jedan nosi kapu, te novac predaje u banku.

Petroviću i njegovoj suradnici Vesni Kvartuč na...

Želite li dopuniti temu ili prijaviti pogrešku u tekstu?
06. prosinac 2025 13:43