BUKTINJA KOD KNINA

PČELAR OSTAO BEZ PČELA Izgorio mu kamion s 80 košnica, šteta oko 200.000 kuna

Koprivnica, 270412.Gusti roj pcela napao je Baricu Matanovic iz Staglinca kraj Koprivnice dok je hodala poljskim putem prema Glogovcu. Dobila je vise od tisucu uboda i jedva je prezivjela a na intenzivom odjelu koprivnicke Opce bolnice bori se za njen zivot.Na slici: brza intervencija vatrogasaca i sanitaraca zeni je spasila zivot.Foto: Nikola Wolf / Podravski list / Cropix
 Nikola Wolf / Podravski list / C

Jovica Vujasinović, 63-godišnji poznati pčelar iz Knina, čiji je vrhunski med godinama prepoznatljiv po svojoj iznimnoj kvaliteti, jučer je u podnožju Dinare u zaseoku Dragaši kod Strmice doživio najgori scenarij u pčelarstvu, poslovni krah "težak" blizu 200 tisuća kuna i kao najgore, kao pasionirani zaljubljenik u pčele zauvijek je izgubio svoje vrijedne i korisne ljubimce.

Tragičan i šokantan prizor stradavanja pčela dogodio se u ponedjeljak nešto iza podneva na otvorenom prostoru zaseoka gdje je Jovica na parkiranom kamionu marke TAM-132 držao 80 košnica s maticama i prepunim pčelama i gdje se iznenada na stražnjem dijelu kamiona iz dimilice na žar pojavila vatra koja se ubrzo razbuktala i za manje od sat vremena totalno opožarila vozilo i košnice.

Sam vlasnik se...

Želite li dopuniti temu ili prijaviti pogrešku u tekstu?
08. prosinac 2025 22:11