Stanovnici Montevarchija u Toskani u Italiji oplakuju smrt svog sumještanina, 19-godišnjeg Leonarda Buccija, omiljenog frizera koji je u četvrtak 20. kolovoza preminuo na Pagu. Njegovo tijelo pronađeno je u moru nakon vožnje jet-skijem. Čekaju se i rezultati obdukcije, piše talijanski portal Arezzo Notizie.
Leonardo je na odmoru bio s trojicom prijatelja. Svaki je u trenutku nesreće vozio vlastiti jet-ski, pa nema svjedoka događaja. Prijatelji su shvatili da Leonarda nema tek prilikom vraćanja unajmljenih plovila, nakon čega je pokrenuta potraga.
Prema dosad dostupnim informacijama, Marco je 20. kolovoza iz uvale Caska krenuo unajmljenim jet-skijem nakon čega mu se gubi svaki trag. Njegovi su prijatelji alarmirali hitne službe, no nažalost policija je u 19:49 obavijestila MRCC Rijeka da je nedaleko od mjesta prijavljenog nestanka pronađeno tijelo muškarca. Još traje istraga o okolnostima njegove smrti.
Njegov otac Marco Bucci, vlasnik frizerskog salona u kojem je Leonardo radio, privremeno je zatvorio salon i zahvalio svima na podršci.
„Zbog strašne tragedije koja je pogodila našu obitelj, salon će zasad ostati zatvoren. Pokušat ću se vratiti poslu čim prije. Od srca vam zahvaljujem na sućuti i prekrasnim porukama koje ste poslali u znak sjećanja na Leonarda“, poručio je.
Obitelji se obratila i gradonačelnica Montevarchija Silvia Chiassai:
„Dragi Leonardo, u ovom trenutku nisu potrebne velike riječi. Potrebni su tišina, poštovanje i blizina. Tvoj iznenadni odlazak, dok si uživao u trenutku odmora i bezbrižnosti, ostavlja bol koja nas sve pogađa. Kada se ugasi tako mlad život, pogođena je cijela zajednica, jer si na neki način sin svih nas. Danas je bol tvoje obitelji i naša bol.“
Regionalni vijećnik Filippo Boni također je izrazio sućut: „Leonardo Bucci imao je dvadeset godina. U četvrtak 20. kolovoza u Hrvatskoj njegov je život stao. Za njegovu obitelj, prijatelje, Montevarchi i Valdarno od danas će postojati vrijeme prije i poslije. Pred smrću tako mladog čovjeka riječi ne znače ništa. Ostaju bol njegovih roditelja i obitelji te ljubav zajednice koja ih danas okružuje.“
Od Leonarda su se oprostili i njegova bivša škola, nogometni klubovi te stanovnici Montalta, mjesta u kojem je obitelj živjela prije preseljenja u Montevarchi. Škola ga je opisala kao „mirnog, društvenog i strastvenog“ učenika.
Leonardo je u studenom trebao proslaviti 20. rođendan.
Za sudjelovanje u komentarima je potrebna prijava, odnosno registracija ako još nemaš korisnički profil....