U trima spasilačkim akcijama, s nasukanih brodica kod otočića Zeca nedaleko otoka Krka te kod Cavtata i Lastova sinoć i jutros spašeni su putnici i posade. Ozlijeđenih nije bilo, niti je onečišćeno more, izvijestilo je u srijedu Ministarstvo mora, prometa i infrastrukture.
Prvu spasilačku akciju pokrenula je Nacionalna središnjica za usklađivanje traganja i spašavanje na moru (MRCC Rijeka), u suradnji s Lučkom kapetanijom Rijeka, u utorak u 22,45 sati, nakon što je zaprimljena dojava ophodnje Krčkoga mosta o pomorskoj nesreći kod otoka Zec u krčkom arhipelagu.
Nedugo nakon pokretanja spasilačke akcije, službenici Lučke kapetanije Rijeka pronašli su nasukanu motornu jahtu s devet osoba, od kojih petero djece.
Svi su prešli na brodicu Lučke kapetanije i prevezeni su na ...
Za sudjelovanje u komentarima je potrebna prijava, odnosno registracija ako još nemaš korisnički profil....