GLADNA ŽIVOTINJA

BOSANSKI MEDO NAPRAVIO TISUĆE KUNA ŠTETE Spustio se s Biokova pa obrao trešnje u Žeževici, lovci kažu: 'Ovo je nezapamćeno, nije bio samo jedan...'

 iStock/Slobodna Dalmacija

Da je golemi smeđi medvjed stalno prisutan u Zabiokovlju, svjedok je i Marko Kalajžić iz Žeževice kojemu je ovaj gorostas u samo dva dana počinio enormnu štetu na nasadu trešanja, piše Slobodna Dalmacija.

Prema prvim procjenama šteta se kreće i do nekoliko desetaka tisuća kuna. Što se zapravo dogodilo u Žeževici, točnije na lokalitetu Moćni doci, teško mogu odgonetnuti i oni najiskusniji.

- Kada sam tog jutra došao u voćnjak, nisam vjerovao svojim očima. Na sve strane razbacane slomljene grane i izgaženi slatki plodovi kojima se bome dobrano osladio. Uništeno mi je više od pedeset stabala starih od četiri do osam godina, a da ne govorimo o šteti na plodovima koja je enormna.

Sumnjam da je štetu počinio samo medvjed, kako to govore ovdašnji lovci, bojim se da su se...

Želite li dopuniti temu ili prijaviti pogrešku u tekstu?
06. prosinac 2025 13:51