(ANTI)KORUPCIJA

Britanci drže seminare o tome kako izbjeći plaćanje mita u Hrvatskoj

Hrvatska je uzeta kao primjer zbog brojnih medijskih izvještaja o pokrenutim istragama protiv korupcije
 Thinkstock
Hrvatska je uzeta kao primjer zbog brojnih medijskih izvještaja o pokrenutim istragama protiv korupcije

Britanska kompanija GCM Parker, koja se inače bavi organiziranjem međunarodnih konferencija na kojima educiraju strane tvrtke kako poslovati u pojedinim zemljama, u ožujku će u Pragu održati radionice na kojima će sudionike upoznati s opasnostima korupcije. Vijest ne bi bila toliko zanimljiva da kao posebno riskantnu zemlju GCM Parker nije naveo - Hrvatsku.

Prema pisanju Business.hr-a, Hrvatska je spomenuta kao posebno rizična zemlja u kojoj bi investitori mogli biti izloženi prijevarama i korupciji. S nama se u skupini našla i Mađarska.

- Hrvatska je uzeta kao primjer zbog brojnih medijskih izvještaja o pokrenutim istragama protiv korupcije - izjavio je Simon Stevens iz GCM Parker te dodao kako je ovo druga takva konferencija u njihovoj organizaciji.

Na ideju su došli nak...

Želite li dopuniti temu ili prijaviti pogrešku u tekstu?
06. prosinac 2025 00:46