BORBA PROTIV MAFIJE

Bruxelles službeno zahtijeva otvaranje arhiva Udbe! ‘Konačno se moraju utvrditi veze politike, službe i kriminala‘

Mnogi diplomati EU, ali i oni iz država članica, vjeruju kako su UDBA, KOS i druge službe koristile i kriminalce za svoje djelovanje
 Dursun Aydemir/AFP
Mnogi diplomati EU, ali i oni iz država članica, vjeruju kako su UDBA, KOS i druge službe koristile i kriminalce za svoje djelovanje

Organizirani kriminal je ozbiljan problem za regiju Zapadnog Balkana, ali i za cijelu Europsku uniju s obzirom na to da skupine iz te regije imaju snažne mreže i u EU. Na to upozorava i Europski parlament koji traži jačanje suradnje s tim državama kako bi se zajedno uspješnije borili protiv ove pojave.

Problem s organiziranim kriminalom u regiji je jedna od ključnih primjedbi i u godišnjim izvješćima o napretku koje je nedavno objavila Europska komisija. U njima se uglavnom navodi da su rezultate u borbi protiv organiziranog kriminala uglavnom “ograničeni” te da u nekim slučajevima nema jasne političke volje za uspješniju borbu protiv kriminala i korupcije na visokoj razini.

Politička ubojstva

Slično misli i Europski parlament. U izvještaju austrijskog zastupnika iz redo...

Želite li dopuniti temu ili prijaviti pogrešku u tekstu?
26. studeni 2025 09:26