IZ POLITIKE U ENERGETIKU

Detalji novog Karamarkova poslovnog pothvata: ‘Struju ćemo proizvoditi iz mulja‘

Bivši šef HDZ-a registirao je Diamond Technology, a suosnivači su kći "kralja ćevapa", bivši čelnici Brodarskog instituta i HDZ-ova Odbora za branitelje

Tomislav Karamarko

 Darko Tomas/Cropix
Bivši šef HDZ-a registirao je Diamond Technology, a suosnivači su kći "kralja ćevapa", bivši čelnici Brodarskog instituta i HDZ-ova Odbora za branitelje

Tomislav Karamarko, bivši šef HDZ-a, jedan je od osnivača tvrtke koja će se baviti proizvodnjom električne energije. Tu informaciju objavio je portal Index, a uvidom u sudski registar utvrdili smo da je to zaista tako, da se tvrtka zove Diamond Technology i da je osnovana s temeljnim kapitalom od 20 tisuća kuna.

U tvrtki se kao osnivači pojavljuju Ana Rubelj Gregurić, kći Ivana Rubelja, nekadašnjeg u medijima prozvanog kralja ćevapa, zatim Igor Tripković, bivši čelnik Brodarskog Instituta, te Josip Vidović, bivši tajnik Odbora za branitelje HDZ-a. Dobili smo jučer Karamarka na telefon, ali kazao je da ne može razgovarati jer je na sastanku, kasnije se više nije javljao.

Upis u registar

Tvrtka je, naime, osnovana 4. svibnja ove godine, kada je proveden upis njenog osnivan...

Želite li dopuniti temu ili prijaviti pogrešku u tekstu?
06. prosinac 2025 08:21