NASUKAN TRUNE U LUCI

DRAMA HRVATSKIH MORNARA U KANADI Bivša posada tvrdi: 'Navi Wind uopće nije smio ploviti'

'Po cijeli dan smo radili, da bi tek navečer dobili obrok. Nije bilo struje ni vode, nuždu smo obavljali u vrećice'
'Po cijeli dan smo radili, da bi tek navečer dobili obrok. Nije bilo struje ni vode, nuždu smo obavljali u vrećice'

Brod Navi Wind, koji je prije deset dana stradao u oluji pa sada s hrvatskim pomorcima nasukan trune u kanadskoj luci Argentiji, odavno je u lošem stanju, tvrdi bivša posada koja smatra da uopće nije smio ploviti.

Dio ljudi s njega je otišao još lani i svjedočio o nedostatku osnovnih uvjeta za život, poput struje i vode.

Pomorac Željko Lenac, krajem listopada vratio se u Hrvatsku s broda Navi Wind koji je zapeo u kanadskom zaljevu Placentiji i na kojem se i dalje nalaze hrvatski pomorci.

Nakon što je 2. listopada ove godine s drugim oficirom Marijom Budimirom došao na 'Navi Wind', Željko Lenac, mehaničar na brodu, kaže da se zgrozio uvjetima koje su ondje zatekli.

- Po cijeli dan smo radili, nekad i do ponoći, da bi tek navečer dobili obrok. Nije bilo struje ni vode, nuždu smo ...

Želite li dopuniti temu ili prijaviti pogrešku u tekstu?
07. prosinac 2025 05:50