Dubrovačko Gradsko vijeće usvojilo je ovaj tjedan prijedlog gradonačelnika Mate Frankovića da se za 15.000 eura poveća subvencija mladim obiteljima za rješavanje stambenog pitanja, pa će mladi Dubrovčani ubuduće moći, umjesto 30.000 eura, dobiti čak 45.000 eura nepovratno za kupnju prve nekretnine - kuće ili stana - ili nadogradnju postojećeg doma na području grada.
Program nazvan 30x30, odnosno 30.000 eura za 30 dubrovačkih obitelji, sada će se preimenovati u 45x30, a mjeru mogu koristiti podstanari koji u Dubrovniku neprekidno žive sedam godina, koji nisu stariji od 45 godina te, ako se kupuje nekretnina, oni koji u svom vlasništvu nemaju drugu značajniju imovinu, poput apartmana, zemljišta, automobila i brodova, čija ukupna vrijednost ne smije biti veća od 15.000 eura....
Za sudjelovanje u komentarima je potrebna prijava, odnosno registracija ako još nemaš korisnički profil....