Hrvatski veleposlanik u Iranu Drago Štambuk danas je s još trojicom hrvatskih državljana evakuiran iz Irana nakon američkog bombardiranja te zemlje. Još jedan hrvatski državljanin trebao je stići u Teheran iz Isfahana, no nije uspio. Rješenje za njegovu evakuaciju trebalo bi biti postignuto u narednim danima.
Štambuk je u telefonskom intervjuu za RTL Danas rekao da je evakuacija počela u 4 sata ujutro, nakon američkog napada.
- Bili su vrlo pristojni, da budem iskren, ali ja sam se čak i bojao tih kontrolnih točaka. Zakrčen je put, vrlo je komplicirano doći do krajnje granice. Nekoliko Hrvata je s nama također u evakuaciji. Kad je taksi stao...
Za sudjelovanje u komentarima je potrebna prijava, odnosno registracija ako još nemaš korisnički profil....