Zapravo, glavni je razlog to što se ne možemo nositi s činjenicom da nitko od naših prijatelja ne zna tko su one. Da ih nema u udžbenicima povijesti, da o njima ne govorimo na nastavi, djeca ne bi ni znala da postoje. Da mirno puštamo da nestanu, da ih zaboravimo.
- Nemaju svoj odlomak u radnoj bilježnici, nemaju svoju ulicu u Zagrebu ni svoj spomenik. A ako se to stvarno dogodi, ako ih zaboravimo, to se neće odraziti samo na našu interpretaciju povijesti. To će se odraziti na našu budućnost - odgovara Nina Mihelić (25) iz Inicijative mladih za ljudska prava Hrvatska na pitanje odakle je ponikla ideja za projekt koji je, zajedno s timom mladih entuzijasta, prošli tjedan predstavila administraciji Grada Zagreba.
Ta grafička dizajnerica - koja je rođena u Beogradu pa se presel...
Za sudjelovanje u komentarima je potrebna prijava, odnosno registracija ako još nemaš korisnički profil....