ZAGREB - Trebamo napokon stvoriti okruženje u kojem će oni koji su danas nezaposleni naći posao i koje će uvjeriti mlade da ostanu i grade budućnost u Hrvatskoj, istaknula je u ponedjeljak predsjednica Republike Kolinda Grabar-Kitarović na konferenciji projekta "Zaposlimo Hrvatsku".
"Nezaposlenost je još uvijek visoka, zaposlenost niska, a javni dug predstavlja rastući problem koji će i dalje samo eskalirati ukoliko ne dostignemo stope rasta od barem četiri posto godišnje", istaknula je Grabar-Kitarović.
Iznijela je i podatke kako Hrvatska dvije godine nakon ulaska u EU među novim članicama bilježi najvišu anketnu stopu nezaposlenosti, veću od 15 posto koja je zabilježena u kolovozu, te najnižu stopu zaposlenosti od otprilike 45 posto u drugom tromjesečju ove godine.
"M...
Za sudjelovanje u komentarima je potrebna prijava, odnosno registracija ako još nemaš korisnički profil....