OKUPLJANJE U OSIJEKU

Hodači za život tražili promjenu zakonske regulative o pobačaju, dočekale ih članice Udruge za ženska prava

Član predsjedništva DP-a Stjepo Bartulica rekao je kako je širenje ove manifestacije u sve više hrvatskih gradova dobar znak

Hod za život u Osijeku (arhivska fotografija)

 Ivan Peric/CROPIX
Član predsjedništva DP-a Stjepo Bartulica rekao je kako je širenje ove manifestacije u sve više hrvatskih gradova dobar znak

Sudionici Hoda za život u subotu su u Osijeku poručili kako žele pravedan zakon koji će štititi ljudski život od začeća do prirodne smrti, jer smatraju da postojeći zakon o pobačaju, koji je na snazi 46 godina, treba promijeniti.

Nakon okupljanja na lijevoj obali Drave, sudionici manifestacije u povorci su prošli središtem Osijeka do Trga Slobode noseći transparente "Glas rođenih, za život nerođenih", "Moj glas za život nerođenog djeteta", "Volim život, biram život" i druge.

Glavna koordinatorica Hoda za život u Osijeku, Lidija Blagojević, rekla je da će se ove godine hodati za život u 15 gradova i dodala kako taj rastući pokret za život, obitelj i Hrvatsku okuplja sve više ljudi i gradova.

Želite li dopuniti temu ili prijaviti pogrešku u tekstu?
05. prosinac 2025 13:52