IMUNIZACIJA

HZJZ: Utrošeno preko tri milijuna doza bez prijavljenih nuspojava sa smrtnim ishodom

Najčešće nuspojave su visoka temperatura, bol na mjestu primjene, glavobolju, bol u mišićima, zimicu, opću slabost i slično
Cijepljenje u Splitu
 Duje Klaric/Cropix
Najčešće nuspojave su visoka temperatura, bol na mjestu primjene, glavobolju, bol u mišićima, zimicu, opću slabost i slično

Više od tri milijuna doza cjepiva protiv koronavirusa dosad je utrošeno u Hrvatskoj, bez ijedne prijave sumnje na nuspojavu sa smrtnim ishodom za koju je utvrđeno da je povezana s cijepljenjem, priopćio je u nedjelju Hrvatski zavod za javno zdravstvo (HZJZ).

Broj ukupno apliciranih doza cjepiva protiv covida-19 dosegao je do 24. srpnja 3.005.376, ukupno je 1.620.106 osoba cijepljeno prvom dozom, a od njih 1.385.270 s dvije doze. Cijepljenje je završilo za 1.429.990 osoba (s dvije doze i 44.720 doza Janssen).

Ravnatelj HZJZ-a, epidemiolog Krunoslav Capak ustvrdio je kako i nakon utrošenih više od tri milijuna doza, HALMED nije zaprimio niti jednu prijavu sumnje na nuspojavu sa smrtnim ishodom za koju je utvrđena uzročno-posljedična povezanost s cijepljenjem.

"Od zaprimljenih 4435...

Želite li dopuniti temu ili prijaviti pogrešku u tekstu?
24. lipanj 2026 17:20