Inicijativa branitelja grada Petrinje predala je u srijedu Državnom odvjetništvu kaznenu prijavu protiv predsjednika SDSS-a Milorada Pupovaca, tereteći ga da je javnom usporedbom Hrvatske s NDH počinio kazneno djelo povrede ugleda Republike Hrvatske.
Predstavnik inicijative i ratni vojni invalid, dragovoljac Domovinskog rata iz Petrinje Ivo Vranjić rekao je novinarima ispred sjedišta Državnog odvjetništva da Milorad Pupovac 28 godina unosi nemir i razdor među hrvatski narod i huška srpski narod na hrvatski narod.
Pupovca terete da je huškačkim izjavama širio mržnju i nastavio grubo omalovažavati Hrvatsku i njezine branitelje, a da je u isto vrijeme glavna poluga koalicije koja vlada Hrvatskom.
Podnositelji su u prijavi naveli izjavu u kojoj je Pupovac nakon incidenta u Uzdol...
Za sudjelovanje u komentarima je potrebna prijava, odnosno registracija ako još nemaš korisnički profil....