Na Krešimirovom trgu u Zagrebu, koji vrvi interventnom policijom, nedaleko od sjedišta Ministarstva obrane, u subotu su se održavala dva prosvjeda - jedan za uvođenje vojnog roka, koji je završio nakon 45 minuta i drugi, dvostruko veći, protiv vojnog roka, piše N1.
Prosvjed protiv vojnog roka je organizirala Radnička fronta i to okupljanje je ranije, zbog konkurentskog prosvjeda u organizaciji braniteljskih udruga, zabranila policija.
Oni su, naime, najavili da žele prosvjedom stati na kraj pričama o vojnom roku za koji ima novca, dok sredstava navodno nedostaje za kurikularnu reformu. Poručili su da građani moraju vlasti dati do znanja da ne žele militarizaciju društva.
"Umjesto da se bave masovnim egzodusom iz zemlje, oni nas j**u s vojnim rokom", poručeno je između ostalog...
Za sudjelovanje u komentarima je potrebna prijava, odnosno registracija ako još nemaš korisnički profil....