PROMOCIJA PLUS ZA RTL

ISTRAŽIVANJE UOČI IZBORA U HDZ-u Plenković vodi u borbi za šefa stranke, Medved i Penava izjednačeni, a Brkić će teško do mjesta potpredsjednika

 
Milijan Brkić, Andrej Plenković i Miro Kovač
 CROPIX
 

Nakon objave CRO Demoskopa RTL u suradnji s agencijom Promocijom plus donosi rezultate istraživanja o preferencijama kandidata za vodstvo HDZ-a. Rezultate analizira Damira Gregoret. Po rezultatima i u općoj populaciji i među biračima HDZ-a bolje stoji aktualni predsjednik HDZ-a, uz ogradu da će na izborima odlučivati samo članovi HDZ-a.

Izbori za predsjednika HDZ-a

Da Plenković i iduće četiri godine bude prvi čovjek HDZ-a poručuje 46,5 posto ispitanika opće populacije. Miru Kovača bira nešto više od četvrtine - 26,2 posto. Plenkovića znatno češće priželjkuju SDP-ovci, a Kovača birači Domovinskog pokreta Miroslava Škore i MOST-a. Uz to napomenu da ima neodlučnih (6,8 posto), ali i da petinu (20,4 posto) ispitanika izbori u HDZ-u ne zanimaju.

Među onima koji su se i...

Želite li dopuniti temu ili prijaviti pogrešku u tekstu?
07. prosinac 2025 01:47