PROMJENA VREMENA

Nevrijeme zahvatilo Istru, olujna bura napravila pravi nered, sve je više dojava o zatrpanim prometnicama

Obilna kiša i orkanski vjetar izazvali su brojne intervencije i prekide struje diljem zapadne Istre

Ilustracija

 Ivo Ravlic/Cropix
Obilna kiša i orkanski vjetar izazvali su brojne intervencije i prekide struje diljem zapadne Istre

Uslijed obilne kiše i snažnog vjetra koji su u nedjelju ujutro zahvatili Istru, županijski centar 112 dobio je 20-ak dojava građana o padu grana na prometnice, srušenim telefonskim stupovima i nestanku struje, izvijestilo je Ravnateljstvo civilne zaštite.

Prema informacijama iz Vatrogasne zajednice Istarske županije, tijekom jutra najviše intervencija vatrogasci su imali na području Poreča, gdje su u sedam navrata izašli na teren radi uklanjanja stabala s prometnica, a pomogli su im pripadnici Dobrovoljnih vatrogasnih društava iz Tara i Višnjana. Buzetski vatrogasci imali su dvije intervencije, a pulski i labinski po jednu. U prometu nije bilo poteškoća.

Na zapadu Istre nedjelja je, prema najavama, krenula uz jaku kišu, a potom i snažno jugo s olujnim udarima, koje je potom okrenulo na jaku buru s olujnim i orkanskim udarima uz zahladnjenje.

DHMZ je zbog bure izdao crveni stupanj upozorenja, a zbog obilne kiše narančasti, s obzirom na to da je postojala mogućnost pojave bujične i urbane poplave uslijed obilne kiše u vrlo kratkom vremenskom roku.

Prema podacima istarskog meteo portala Istramet, vrijeme će se navečer postupno smiriti, a doći će i do kidanja naoblake, što je uvod u novi period stabilnijeg vremena idućih dana.

Želite li dopuniti temu ili prijaviti pogrešku u tekstu?
27. studeni 2025 08:58