Ravnatelj baleta Hrvatskoga narodnog kazališta u Zagrebu Leo Jakovina izjavio je u petak kako je HNK podijeljen jer se jedan dio marljivo priprema za koncert s novim šefom dirigentom Aleksandrom Kalajdžićem, a drugi se možda u radno vrijeme bavi pamfletima, huškanjima i tzv. prosvjedima.
Jakovina je tako na konferenciji za novinare komentirao prosvjed zaposlenika HNK koji su zatražili odlazak sadašnje uprave zbog urušene organizacije, kršenja zakona, rasipanja novca poreznih obveznika i duboke devalvacije profesionalnosti.
Ovo mi sve izglednije miriše na neku predizbornu akciju, rekao je Jakovina dodavši kako je to klasični "čušpajz" koji traje oko 7 godina.
Ne vidim, kazao je, ni jedan argumentiran razlog za prosvjed, međutim puno je insinuacija i izrazito mnogo huškanja....
Za sudjelovanje u komentarima je potrebna prijava, odnosno registracija ako još nemaš korisnički profil....