Elementarna nepogoda koja je zahvatila Gorski kotar, pokazali su obilasci terena, mogla bi imati katastrofalne posljedice po goranske šume.
Kako nam je potvrdio Ivan Ištok, član uprabe Hrvatskih šuma, samo na području Gerova i Čabra kompletno su uništena sva bukova stabla.
- Radi se o oko 3 milijuna kubika stabala. Šteta je po bukovu šumu stopostotna - rekao je Ištok koji je jučer boravio u Delnicama gdje se sastao Stožer za izvanredne situacije.
Sanacija će biti dugotrajna i vrlo skupa, kazao je Ištok, a dobra vijest je da je sačuvano oko 95 posto jela, što je vrlo bitno za ekosustav. Ištok ističe da se može govoriti o milijunima stabala koja su stradala zbog leda, a iako je prerano govoriti o visini štete, radi se o nekoliko desetaka milijuna kuna.
S obzirom da vlada v...
Za sudjelovanje u komentarima je potrebna prijava, odnosno registracija ako još nemaš korisnički profil....