ZAGREB - Ministar financija Boris Lalovac izjavio je danas da su utvrđeni kriteriji na temelju kojih će se bankama i telekomima ponuditi otpis dugova socijalno najugroženijima te najavio da će Vlada, ako tvrtke na to ne pristanu, ići na zakonski moratorij na ovrhe.
Potvrdio je da Vlada planira tvrtkama koje odustanu od ovrha prema socijalno najugroženijima ponuditi porezno priznat rashod.
Naglasio je da Vlada u tom smislu želi postići sporazum s bankama i telekomima te poručio da će, ako tvrtke na to ne pristanu, imati pravo zakonom zaštititi najugroženije građane.
"Idemo sporazumno, a za one koji neće pristati, Vlada će imati pravo da zaštiti najsiromašnije", rekao je Lalovac novinarima u Saboru.
Napomenuo je pritom da Vlada ne može narediti otpis dugova, ali da zakonom mo...
Za sudjelovanje u komentarima je potrebna prijava, odnosno registracija ako još nemaš korisnički profil....