MINISTAR PRAVOSUĐA

Malenica šalje inspekciju na osječki Županijski sud, otkrio što je Sessa napisao u očitovanju o druženjima s Mamićem

Trebaju se što prije pokrenuti svi postupci, da to u konačnici ima reperkusije i na sudačku dužnost prozvanih, rekao je ministar
Ivan Malenica
 Ronald Gorsic/CROPIX
Trebaju se što prije pokrenuti svi postupci, da to u konačnici ima reperkusije i na sudačku dužnost prozvanih, rekao je ministar

Ministar pravosuđa i uprave Ivan Malenica izjavio je u srijedu da je svima u interesu da se što prije raščisti situacija u pravosuđu te pokrenu odgovarajući postupci, pokažu li se optužbe osuđenika Zdravka Mamića na račun pojedinih hrvatskih sudaca osnovanima.

U razgovoru za RTL Danas Malenica je rekao da su stigla očitovanja prozvanih osječkih sudaca te da će ih u najkraćem roku proslijediti nadležnim tijelima, ponajprije DORH-u i Uskoku, da postupe temeljem njih i razriješe ovu situaciju.

- Svima nam je u interesu da se što prije raščisti ova situacija, ako su Mamićeve optužbe osnovane i istinite, da se što prije pokrenu svi postupci, a u konačnici da to ima reperkusije i na njihovu sudačku dužnost - istaknuo je ministar pravosuđa i uprave.

Dodao je da će i Drž...

Želite li dopuniti temu ili prijaviti pogrešku u tekstu?
06. prosinac 2025 07:28