PRVA FAZA

MINISTAR BUTKOVIĆ 'Projekt Pelješkog mosta ide dalje. Natječaj za drugu fazu projekta bit će raspisan krajem veljače'

Oleg Butković
 HANZA MEDIA

Ministar pomorstva, prometa i infrastrukture Oleg Butković izjavio je u petak da projekt izgradnje Pelješkog mosta ide dalje te da se nada da će se i dio hrvatske operative uključiti u njega.

Hrvatske ceste u petak su objavile da će kineski konzorcij China Road and Bridge Corporation izvoditi prvu fazu izgradnje mosta Pelješac s pristupnim cestama.

Od tri pristigle ponude za sklapanje ugovora o javnoj nabavi odabrana je ona zajednice ponuditelja - China Road and Bridge Corporation, CCCC Highway Consultants, CCCC Second Highway Engineering i CCCC Second Harbour Engineering, s cijenom ponude u iznosu od 2,08 milijardi kuna (bez PDV-a) te rokom dovršetka radova od 36 mjeseci, navodi se u priopćenju Hrvatskih cesta.

Butković je podsjetio da je Europska komisija u lipnju odobrila suf...

Želite li dopuniti temu ili prijaviti pogrešku u tekstu?
06. prosinac 2025 19:27