Ministar znanosti, obrazovanja i sporta Željko Jovanović i njegovi suradnici danas su predstavili izmijenjeni kurikulom zdravstvenog odgoja, javlja RTL.
"Zdravstveni odgoj je garancija zdravije i bolje budućnosti u Hrvatskoj i nitko nas u provedbi toga neće ugroziti", započeo je Jovanović.
"Nakon javne rasprave u kurikulumu zapravo nema većih promjena. Ono što je novo jest da će o masturbaciji pricat liječnici. Kad se radi o kontracepciji, više će se pričat o apstinenciji i prirodnim metodama. Pornografija se ne koristi kao izraz, a veći naglasak će biti na radionicama", pojasnio je član povjerenstva za zdravstveni odgoj Darko Tot.
Jedna od novosti jesu tri priručnika ZO-a za učitelje, nastavnike i stručne suradnike.
Jovano...
Za sudjelovanje u komentarima je potrebna prijava, odnosno registracija ako još nemaš korisnički profil....