OPET SE TRESE

NOVO PODRHTAVANJE U ZAGREBU Slab potres magnitude 2.0 po Richteru pogodio metropolu, građani kažu da je bio iznimno neugodan

ilustracija
 Ilustracija / Pluto / Alamy / Alamy / Profimedia
U srijedu navečer Zagrepčani su osjetili novo podrhtavanje tla. Oko 20.30 sati zabilježen je potres magnitude 2.0 po Richteru 11 kilometara sjeveroistočno od Zagreba, a intenzitet u epicentru II-III stupnja EMS ljestvice.

Šire zagrebačko područje u srijedu navečer potresao je slab potres magnitude 2.0 prema Richteru, čiji je epicentar bio nedaleko od naselja Markuševec.

U srijedu u 20 sati i 28 minuta seizmografi Seizmološke službe zabilježili su slab potres s epicentrom u Zagrebu nedaleko od Markuševca, izvijestila je Seizmološka služba na svojim mrežnim stranicama.

Magnituda potresa iznosila je 2.0 prema Richteru, a intenzitet u epicentru II-III stupnja EMS ljestvice.

Iako potres sudeći po magnitudi nije bio pretjerano jak, brojni Zagrepčani, posebno stanovnici Markuševca, Bukovca, Čučerja i okolnih naselja, kažu da je podrhtavanje bilo prilično neugodno.

- Zatreslo se i zvuk neki jezivi je prošao, napisao je jedan korisnik na stranici Europskog mediteranskog seizmološkog centra.

- Kak...

Želite li dopuniti temu ili prijaviti pogrešku u tekstu?
28. lipanj 2026 12:21