PRIJAVLJEN ZBOG NAVODNOG PLAGIJATA

ODBOR ZA ETIKU U ARHIVI IMA DVIJE PRIJAVE KOJE SE ODNOSE NA PAVU BARIŠIĆA 'Stvar je malo kompliciranija'

 Ronald Goršić / HANZA MEDIA

Odbor za etiku u znanosti i visokom obrazovanju u arhivi ima četiri neriješene prijave u kojima se dvije izravno ili neizravno odnose na profesora Pavu Barišića i one će biti razmotrene na sjednici odbora koja će se vjerojatno održati sljedećeg tjedna, kazao je Hini predsjednik Odbora akademik Vlatko Silobrčić.

Odbor će razmotrite sve četiri prijave i vidjeli ima li osnove da se one uzmu za predmet, a potom će izreći svoje mišljenje.

Još nisam vidio predmet, ali sam pronašao u arhivi prethodnog odbora da su na njegovu adresu 11. veljače 2011. došla četiri predmeta od kojih se u dva spominje ime profesora Barišića. Jedna se direktno odnosi na njega, a druga na odluku jednog tijela u kojem je on sudjelovao, kazao je Silobrčić.

Malo ranije prethodni Odbor je prestao fu...

Želite li dopuniti temu ili prijaviti pogrešku u tekstu?
05. prosinac 2025 15:30