ZAGREB - Dopunsko zdravstveno osiguranje za sada ostaje 70 kuna i njegova cijena ovisi o tržištu, a razmišlja se o mogućem povećanju participacije koja sada iznosi 10 kuna, rekao je u četvrtak ministar zdravlja Rajko Ostojić.
Time je novinarima pojasnio svoju jučerašnju izjavu na Jabuci TV da "ozbiljno razmišlja" o povećanju trenutne participacije od 10 kuna, ali i cijene police dopunskog osiguranja. Danas je već reagirao Hrvatski zavod za zdravstveno osiguranje istaknuvši da se cijena police dopunskog osiguranja neće mijenjati, već ostaje 70 kuna.
Ostojić podsjeća da participacije nisu povećane više od pet godina, a u međuvremenu je Hrvatska ušla u proceduru prekomjernog deficita i petu je godinu u recesiji.
"Nakon pet godina recesije rade se različiti scenariji. Jeda...
Za sudjelovanje u komentarima je potrebna prijava, odnosno registracija ako još nemaš korisnički profil....