NJIHOV ODGOVOR

Ovo je reakcija Janafa na tekst Jutarnjeg da su članu Uprave Vladislavu Veselici iskeširali 16.000 € za antistres program

Edukacije se, kažu, provode sukladno internim aktima koji se primjenjuju na sve radnike, pa i članove

Vladislav Veselica

 Neja Markicevic/cropix/Cropix
Edukacije se, kažu, provode sukladno internim aktima koji se primjenjuju na sve radnike, pa i članove

Nakon otkrića da je Janaf udruzi Moja kuća zdravlja samo za antistres programe člana Uprave Vladislava Veselice platio više od 16.000 eura, a on nam u odgovoru naveo da ima informaciju da su se plaćali i tečajevi šminkanja, reagirao je i sam Janaf.

Iako to izričito ne kažu, iz odgovora Janafa može se zaključiti da je antistres program uz edukaciju o zdravim navikama i izradi jelovnika za Vladislava Veselicu bio njegov osobni izbor.

"Navođenje pojedinačnih zaposlenika i vrste edukacija izvan konteksta mogu dovesti do pogrešnih interpretacija jer se fokus preusmjerava s politike razvoja zaposlenika na pojedince te se može stvoriti nerazumijevanje internih procesa i odluka kompanije", napisali su u odgovoru.

JANAF platio Vladislavu Veselici 16.000 eura za antistres programe i izradu jelovnika. On kaže: ‘Pa što, plaćaju i tečajeve za šminkanje‘

Nadalje, Janaf kaže kako se nabava i organizacija svih edukacija provode sukladno internim aktima Društva koji se primjenjuju na sve zaposlenike, uključujući i članove Uprave. Kompanije organiziraju obavezne i razvojne edukacije kako bi osigurale kvalitetu rada, usklađenost s propisima i dugoročni profesionalni razvoj zaposlenika.

Obavezni programi najčešće su vezani uz sigurnost, regulatorne zahtjeve i interne standarde. Razvojne edukacije obuhvaćaju širok raspon područja, od stručnih i tehničkih kompetencija do komunikacijskih, prezentacijskih i drugih praktičnih vještina, uključujući i well‐being zaposlenika, a Janaf samostalno procjenjuje koja će područja biti time obuhvaćena.

Ulaganje u edukaciju doprinosi većoj produktivnosti, inovativnosti i motiviranosti zaposlenika, a istovremeno jača organizacijsku kulturu i konkurentnost kompanije, navodi se u odgovoru.

Kao što smo jučer objavili, samo na antistres programe za Vladislava Veselicu Janaf je platio više od 16.000 eura Udruzi moja kuća zdravlja, a on nam je u odgovoru naveo da ima informaciju da su se plaćali i tečajevi šminkanja!

Želite li dopuniti temu ili prijaviti pogrešku u tekstu?
04. lipanj 2026 11:50