GRANIČNI SPOR

PAHOR O AFERI PIRANGATE 'Prijeti nam proces negativne spirale s neželjenim posljedicama po mir i stabilnost'

Čovjek koji je s Jadrankom Kosor potpisao arbitražni sporazum progovorio je o arbitražnom skandalu
 CROPIX
Čovjek koji je s Jadrankom Kosor potpisao arbitražni sporazum progovorio je o arbitražnom skandalu

Slovenski predsjednik Borut Pahor koji je 2009. kao premijer Slovenije potpisao arbitražni sporazum s tadašnjom hrvatskom premijerkom Jadrankom Kosor u četvrtak je rekao kako sporazum nema alternative te da bi traženje novih puteva značilo povratak staroj praksi nepovjerenja i nesporazuma među državama.

"Arbitražni sporazum nema bolje alternative", rekao je Pahor u posebnoj izjavi za slovenske medije, uoči šeste godišnjice hrvatsko-slovenskog susreta u Trakošćanu kada su Pahor i Kosor dogovorili arbitražni sporazum. U suprotnom bi se slučaju pokrenuo "proces negativne spirale".

"Bio bi to proces negativne spirale s nepredvidljivim i neželjenim posljedicama, ne samo po bilateralne odnose, već i za mir i stabilnost u ovom dijelu Europe", rekao je Pahor.

On je naglasio da su ...

Želite li dopuniti temu ili prijaviti pogrešku u tekstu?
07. prosinac 2025 21:25