Nakon kakvog takvog predaha, Hrvatska se iznova našla na udaru toplinskog vala, koji će potrajati najmanje sljedećih tjedan dana.
U četvrtak je u Metkoviću i na Mljetu izmjereno 38, u Kninu, Senju, Pločama i Splitu 37, a u nizu drugih mjesta 35 i 36 Celzijevih stupnjeva.
Prema prognozi Državnog hidrometeorološkog zavoda, u petak će biti sunčano i vruće, ponegdje i vrlo vruće, a poslijepodne postoji mala i umjerena vjerojatnost za mjestimice jači razvoj oblaka i poneki pljusak praćen grmljavinom, većinom u Slavoniji i unutrašnjosti Dalmacije.
Vjetar uglavnom slab. U gorju, a u drugome dijelu dana i drugdje povremeno umjeren sjeveroistočni.
Na Jadranu u noći i ujutro te ponovno navečer slaba do umjerena bura, a sredinom dana i poslijepodne zapadni i sjeverozapadni vjetar.
Na...
Za sudjelovanje u komentarima je potrebna prijava, odnosno registracija ako još nemaš korisnički profil....