POLEMIKA O MiG-ovima

Pilot Selak odgovorio MORH-u: Eto vam slika, pročitajte što piše... danju i noću gospodo, to piše

Pilot Selak pozvao se na knjigu uputa pilotu za upravljanje avionom L -17(MiG 21 bis)
 Bruno Konjevic/Cropix
Pilot Selak pozvao se na knjigu uputa pilotu za upravljanje avionom L -17(MiG 21 bis)

Pilot Ivan Selak proteklog se vikenda se osvrnuo na izjavu ministra obrane Marija Banožića o MiG-ovima 21 na kojima lete pilozi HRZ-a.

- Ministar Banožić je rekao da MiG-ovi ne mogu letjeti noću. Reći ću ministru da imam 600-700 sati leta noću. MiG-ovi mogu letjeti noću, kazao je Selak za RTL Danas.

Iz MORH-a su nakon Selakove izjave izdali kratko priopćenje u kojem navode da MiG-21 nisu opremljeni za provedbu zadaća noću te da je takav avion primarno konstruiran za presretanje velikih ciljeva koji slabo manevriraju (bombarderi) u dnevnim uvjetima i zbog toga nije opremljen za zračnu borbu na srednjim i velikim daljinama, kao ni za borbena djelovanja noću.

- Nabavom i uvođenjem u operativnu uporabu VBA dostići će se pune borbene sposobnosti u provedbi zadaća zaštite zračnog p...

Želite li dopuniti temu ili prijaviti pogrešku u tekstu?
28. lipanj 2026 23:45