Premijer Andrej Plenković izjavio je u četvrtak kako je dobro što se procjene Europske komisije o gospodarskom rastu Hrvatske u ovoj godini za 2,8 posto podudaraju s procjenama Vlade i Ministarstva financija te ocijenio kako su njihove prognoze poticajne.
Europska komisija zadržala je u četvrtak svoje ranije procjene po kojima će rast hrvatskog gospodarstva u ovoj godini biti 2,8 posto, a sljedeće 2,7 posto, nakon što je rast krajem prošle godine ponešto posustao.
Premijer Plenković ocijenio je kako je dobro što se te procjene Komisije u cijelosti podudaraju s prognozama Vlade i Ministarstva financija.
Vlada je, naime, proračun za ovu godinu temeljila na procjeni rasta gospodarstva od 2,9 posto.
"Komisija vidi da smo napravili značajna iskorake kada je riječ o fiskalnoj discipl...
Za sudjelovanje u komentarima je potrebna prijava, odnosno registracija ako još nemaš korisnički profil....