SJEDNICA

POVJERENSTVO NEĆE POKRENUTI POSTUPAK PROTIV PREDSJEDNICE I PREMIJERA Postupak pokreću protiv ministra Ćorića zbog slučaja njegovog kuma

 Željko Puhovski / CROPIX
Povjerenstvo za odlučivanje o sukobu interesa odlučilo je danas da neće pokrenuti postupak protiv premijera Andreja Plenkovića zbog imenovanja Frane Barbarića za predsjednika Uprave HEP-a. Plenković je prijavljen Povjerenstvu da je Barbarića imenovao po stranačkoj liniji, i bez kvalifikacija. N1 javlja da je Povjerenstvo pokrenulo postipak protiv ministra Ćorića, koji je kao član skupštine HEP-a potencijalno utjecao na imenovanje svog vjenčanog kuma Petra Sprčića za člana Uprave HEP-a.

Povjerenstvo za odlučivanje o sukobu interesa odlučilo je da neće pokrenuti postupak protiv premijera Andreja Plenkovića koji je prijavljen da je imenovao na mjesto predsjednika uprave HEP-a svog stranačkog prijatelja Franu Barbarića.

Povjerenstvo je odlučilo u petak da neće pokrenuti postupak protiv predsjednice Kolinde Grabar Kitarović koja je prijavljena da je 2015. postala počasna članica HAK-a do 2099. s pravom korištenja svih usluga, čak i dok se vozi u taksiju.

Povjerenstvo je, naime, utvrdilo da predsjednici nije uručena iskaznica počasnog člana jer se nije odazvala pozivu da posjeti HAK povodom dana HAK-a 1. lipnja 2015. pa nije mogla koristiti članske pogodnosti, čija je godišnja vrijednost u 2017., prema prijavi, iznosila 30 tisuća kuna.

HAK je odgovorio Povj...

Želite li dopuniti temu ili prijaviti pogrešku u tekstu?
07. lipanj 2026 00:21