Danas je najavljen jednodnevni štrajk u sustavu znanosti i visokog obrazovanja koji će se održati sutra i to sa zahtjevom za povećanjem plaća nenastavnom osoblju, predavačima i umjetničkim suradnicima.
O važnosti nenastavnog osoblja na sveučilištima i institutima na presici je govorio sindikalni povjerenik na Institutu "Ruđer Bošković" Saša Ceci. U emotivnom istupu ovaj je uspješni hrvatski fizičar upozorio kako je zbog niskih plaća sve teže naći nove zaposlenike na radnim mjestima čistačica ili tehničara, a na natječaje se ne javljaju niti na nastavna zvanja asistenata.
Prije nekoliko godina, priča Ceci, kada je bio profesor studentima informatike i matematike nastavnog smjera, imao je na drugoj godini 25 studenata. Ove ih je godine upisano troje, poručuje Ceci.
"...
Za sudjelovanje u komentarima je potrebna prijava, odnosno registracija ako još nemaš korisnički profil....