PRVI NACRT

PRIJETNJA PRORAČUNU TEŠKA NAJMANJE DVIJE MILIJARDE KUNA Jutarnji u posjedu nacrta novog zakona: Hrvatska će plaćati mirovine vojnicima HVO-a!

 Goran Mehkek / HANZA MEDIA

Novi zakon o hrvatskim braniteljima iz Domovinskog rata i članovima njihovih obitelji već je dulje vrijeme tema žustrijih rasprava na Vladinim međuresornim koordinacijama.

Nakon svakog sastanka nacrt Zakona o braniteljima dobiva novu verziju, a u ovome trenutku nitko ne može reći koja će biti konačna i koliko će opteretiti proračun. Jutarnji list u posjedu je nacrta zakonskog prijedloga izrađenog prije mjesec dana koji bi prema nekim procjenama koštao dodatnih 2 do 4 milijardi kuna, jer bi sva prava koja ostvaruju branitelji (od mirovina, invalidnina, stambenog zbrinjavanja, vozila, prava na opskrbnine, ortopedska pomagala...) primijenila i na cijeli HVO. Status branitelja Domovinskog rata priznao bi se pripadnicima HVO-a koji su branili suverenitet BiH.

Ključna izmjena

Posrij...

Želite li dopuniti temu ili prijaviti pogrešku u tekstu?
06. prosinac 2025 04:15