USKORO NATJEČAJ

Projekt od 300 milijuna kuna: Plenković najavio završetak autoceste do Siska

Procijenjena vrijednost radova iznosi oko 300 milijuna kuna. Od zamišljenih 47,5 km i 500 metara A11 dosad je izgrađeno 30-ak km.
Autocesta Zagreb - Sisak
 Boris Kovacev/Cropix
Procijenjena vrijednost radova iznosi oko 300 milijuna kuna. Od zamišljenih 47,5 km i 500 metara A11 dosad je izgrađeno 30-ak km.

Na sjednici Vlade zadužit će se HAC za raspisivanje natječaja do kraja veljače, za završetak izgradnje autoceste do Siska, objavio je premijer Andrej Plenković na twitteru.

"Procijenjena vrijednost radova iznosi oko 300 milijuna kuna, a projekt je jedan od ključnih koraka za revitalizaciju Sisačko-moslavačke županije", objavio je premijer.

Autocesta A11, od Zagreba do Siska, planirane dužine 47,5 kilometara, počela se graditi 2006. godine. Trasa je počela na obilaznici Zagreba kod mjesta Jakuševec, u čvorištu Jakuševec s tim da je dionica autoceste između Velike Gorice i Buševca duga devet kilometara, puštena u promet u svibnju 2009. godine.

U travnju 2015. godine u promet je puštena dionica autoceste između Buševca i Lekenika duga 11,2 kilometara.

Gradnja poslj...

Želite li dopuniti temu ili prijaviti pogrešku u tekstu?
04. prosinac 2025 09:02